Kényeztető masszázs
Aromaterápiás masszázs
Az aromaterápiás masszázsról
Az illatok egész életünkben elkísérnek, a mindennapi életünkben is használjuk, aromalámpás párologtatás, otthonunk illatosítása, inhalálás, illatos fürdők vagy masszázs során. Az olajok táplálják, regenerálják, serkentik a bőr működését, így a keringés által a hatóanyagok, illatok kedvezően hatnak szervezetünk működésére.
A masszázs önmagában alkalmazva is kedvező hatással van a vázizomzatra, a vér- és nyirokkeringésre, és javítja az általános közérzetet. Az aromaterápiás masszázsoknál az izmokat átmozgató fogások mellett nyirokmasszázst és akupresszúrás pontmasszázst is alkalmazunk, melyek oldják az energiablokkokat. Az aromaterápiás masszázsoknála masszázs és az illóolaj pozitív hatása együtt érvényesül, így a két hatás felerősíti egymást, és többszörös pozitív gyógyhatást érünk el vele. Az aromaterápia célszerűen összeválogatott illóolajok külső és belső felhasználása relaxáló, frissítő és gyógyászati célra, melyet kellő körültekintéssel alkalmazunk egyes betegségek, egészségi problémák figyelembe vételével. Egyes illóolajok pihentetnek, míg mások stimulálják a szervezetet.
Az aromaterápiás masszázs célja:
- az illóolajok felszívódásának elősegítése
- a vendég testi-lelki állapotának megfelelő élénkítése vagy ellazítása
- a nyirok és véráramlás stimulálása, salakanyagok eltávozásának felgyorsítása
- az idegrendszer befolyásolása, a megfelelő pont nyomástechnikák alkalmazása
Nyugtató, stresszoldó, lazító illóolajok: citromfű, levendula, édes narancs, rózsa, kamilla
Keringés élénkítő, regeneráló illóolajok: ilang-ilang, grapefruit, eukaliptusz, boróka, fenyő, bazsalikom, rozmaring
Blog
Az aromaterápiáról
Az aromaterápia célszerűen összeválogatott illóolajok külső és belső felhasználása gyógyászati célra.
Annak ellenére, hogy a modern aromaterápiáról csak 15-20 éve beszélhetünk, az ősi aromaterápia felfedezőinek Egyiptomot tartjuk, akik már időszámítás előtt 4500 évvel bizonyíthatóan alkalmazták ezt a gyógyító terápiát. A múmiák balzsamozásában cédrus, mirha, szerecsendió, szegfűszeg és fahéj illóolajat használtak. Az Ebers papirusztekercsen több illóolajos recept is található. Időszámításunk előtt 2650-ben a Sárga Császár gyógynövénykönyve…